Detské turistické topánky

Top filtre
Počet produktov: 240

Detské turistické topánky pre malých i veľkých horalov

Hovorí sa, že horská turistika je jeden z najnáročnejších typov pohybu pre človeka. Aj preto je nesmierne dôležité, aby sme ho robili správne a bezpečne. To si vyžaduje kvalitné vybavenie, ktoré začína najmä na mieste, kde sa dotýkame zeme, čiže na nohách. Detské turistické topánky sú preto prvou voľbou, ak sa naše ratolesti rozhodnú, že chcú zdolávať hory či turistické chodníčky s nami. Na Zalande vznikla samostatná sekcia detských turistických topánok pre malých i veľkých horalov s cieľom spríjemniť tento krásny šport a zároveň priniesť kvalitnú obuv, ktorá vydrží aj nepriaznivé podmienky.

Boty na turistiku pre deti: funkčné a pekné kúsky

Boty na turistiku pre deti možno na Zalande vyberať prehľadne podľa viacerých dôležitých kritérií. Napríklad detské turistické topánky možno vyhľadať podľa farebných odtieňov, kde hrajú najdôležitejšiu úlohu farby ako čierna alebo hnedá, ale aj extravagantnejšie kúsky so svetlejším odtieňom. Detské turistické topánky si možno vyberať aj podľa obľúbených značiek, kde na Zalande opäť nechýbajú veľké outdoorové značky. Tieto boty na turistiku možno zľahka kombinovať s ostatnou trekovou výbavou.

Dôležitú úlohu tu zohrávajú aj použité materiály a udržateľnosť. Napríklad syntetika v kombinácii s elastanom má úžasné vlastnosti, vzhľad na nerozoznie od klasických turistických topánok pre deti a zároveň pri výrobe týchto detských turistických topánok nevzniká žiaden zbytočný odpad.

Detské turistické topánky od top outdoorových výrobcov

Potrebné je okrem ceny zvažovať aj praktickú stránku obuvi. Tento typ čižiem a topánok na vysokohorskú turistiku musí spĺňať niekoľko kritérií, aby sme ho mohli považovať za všestrannú obuv. Napríklad podrážka nesmie kĺzať a je potrebné, aby mala drážky, ktoré priľnú aj k neprehľadnému povrchu. Pri detských botách na turistiku je tiež dôležité zapínanie, ktoré je väčšinou na šnúrky, mladšie deti poteší aj suchý zips. Na ľahšie túry sú vhodnejšie nižšie topánky, na vysokohorské chodníky sa viac hodí pevnejšia obuv, ktorá udrží bezpečne chodidlo. Nezaškodí mať tiež vodeodolnú membránu, ktorá odolá vlhkosti, vode či prípadnému snehu počas turistiky.