Katalóg

Top filtre
Počet produktov: 523

Fenomén menom Fila – obuv, ktorá ťa rozhýbe

Vo svete športového vybavenia je značka Fila skutočným unikátom. So svojím odvážnym, ikonickým dizajnom, špičkovou kvalitou a bohatou históriou sa trafila do veľmi špecifickej medzery na trhu, ktorá prehovára k športovcom, a milovníkom módy.

Založená v roku 1911 v talianskej Bielle, Fila bola na začiatku malá a skromná textilná spoločnosť, zameraná predovšetkým na spodné prádlo. Kvalita, inovácie a unikátny štýl boli odjakživa v jej DNA, ten pravý zlom však prišiel v 70. rokoch minulého storočia, kedy Fila nazrela do sveta športového oblečenia. Spojenie špičkovej funkcionality, prvotriednej kvality a talianskej elegancie bolo niečo, čo športový svet dovtedy nepoznal. A dôvod obrovského boomu značky Fila nielen v Taliansku, ale na celom svete. Dnes je značka globálnym hráčom, ktorého meno a predovšetkým topánky poznajú aj v najodľahlejších kútoch planéty.

Filofozia značky Fila – odvaha byť iný

Značku Fila odlišuje od iných športových značiek predovšetkým jej filozofia – neustála snaha o inovácie, spojená s odvážnou ochotou byť iný. Vo svete športovej obuvi sa v 70. rokoch riešila prakticky len funkčnosť a predstava, že by niekto do sveta pánskych či dámskych športových topánok vniesol prvky módy, sa zdala byť nemysliteľná.

Dizajn značky Fila to však nikdy nehral na istotu a na istotu nehrá ani dnes. Kombinuje farby, tvary a materiály spôsobom, ktorý neustále spochybňuje status quo a otvára nové možnosti. Za týmto experimentovaním sa však skrýva aj konzistencia – v kvalite spracovania a výkone využitých technológií.

Presah zo športu do módy a popkultúry

Hoci bola obuv Fila pôvodne mienená najmä na tenisové kurty a atletické dráhy, vďaka svojmu odvážnemu dizajnu sa rýchlo prestala na tieto miesta limitovať a našla si svoju cestu do pouličnej módy a popkultúry. V 90. rokoch sa dokonca stala symbolom hip-hopovej kultúry, keď bolo možné typické robustné modely Fila pravidelne vídať na nohách najväčších svetových umelcov a influencerov danej doby.

Dnes Fila v tejto ceste pokračuje, spoluprácami s najlepšími dizajnérmi a celebritami, s pomocou ktorých vytváraj unikátne kolekcie dámskych a pánskych topánok, spájajúcich nostalgiu a súčasnosť. Toto nie je značka, ktorú len nosíš. Toto je značka, ktorá je zážitkom.

Obleč sa do Fila

Fila je legendárna svojou obuvou, tam však jej dosah nekončí. Svoju expertízu z minulosti a svoju znalosť pokročilých technológií využila aj pri navrhovaní svojich kolekcií oblečenia, ktoré charakterizujú rovnaké body, aké charakterizujú práve legendárnu obuv – teda odvážny dizajn v najvyššej možnej kvalite a v športovom duchu.

Prezri si napríklad polokošele, vhodné tak na tenisové kurty, ako aj do ulíc mesta, v ponuke nájdeš aj spodné